ALGILADIĞIM DÜNYA

Garip bir şekilde istediğim noktaya doğru giderken, sanki görünmez bir el pantolonumun paçasından tutup, dur gitme diyor. Oysa kimler ne tavsiyelerde bulundu bana, yapma, diye! Ama bildiğim bir şey varsa, oda benim bu dünyayı değiştimek için geldiğim gerçeğidir.

Dün gece bir rüya gördüm, uykumun en derin bedenimin en kör kuyunun içinde karanlığın bin batman ağırlığında çöktüğü vakit. Yine o garip yüzlü adam yanıma geldi ve yapma dedi. Yaparsan böyle yapmazsan şöyle olacak diye aynı tavsizyelerde bulundu. Ama bilmiyorlar mı rüyama giren zihnimdeki küçük krallıkların efendileri, tavsiyeye uyanlar tavsiye ile yaşarlar. Ve benim yaratılışım, benim hayatım. Dediğim gibi hepsi benim ve benim düşündüklerimi, yapmak istediklerimi ben oluşturduğum için bu hayat benim. Şimdi ben neden hayatımı sizinle paylaşayım ki, hemde bir kez geleceğimi bildiğim bu sizin yalan diye bahsettiğiniz dünyaya?

Neden biliyormusunuz?

Aynı hatayı defalarca yapıp aynı sonuçları doğurduğumuzda, Allah' ım bile bile ben bu duruma düştüm diyerek hıçkırıklarla ağladığımız için.

"En nihayetinde vardığım sonuç, ancak düşünmemek, duyguların derinleşmesine de mani olabilir bir yandan, sığlaştırarak öldürür onları..."

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !